​​Юристи-інхаузи і кібербезпека

​​Юристи-інхаузи і кібербезпека
​​Юристи-інхаузи і кібербезпека

Нещодавні хакерські атаки на SolarWinds та Microsoft Exchange, а ще нові закони про конфіденційність у Каліфорнії, Вірджинії та інших країнах відбиваються на роботі інхаусів. Не відставати від фастлайну новин про ковід, нової регуляторки, і кібератак проблемно. Коли ти відстаєш – ти не можеш себе захистити. А головна проблема зараз – це кібербезпека.

Майже 90% CLOs вважають кібербезпеку і конфіденційність своїми пріоритетами на рівні з проблемами дайверсіті, інклюзії, екологічними та соціальними питаннями всередині компаній (“повєсточка”, лол).

Спостерігаючи за ринком, це досить прогнозовано. Про приватність говорять у кожному дайджесті від юрфірми, ризик кібератак зростає, а якщо хакери прорвуться, то хто буде розгрібати більшу частину біди? — юридичний департамент.

Найчастіше зараз стається:
— фішинг, спрямований на співробітників,
— атаки в ланцюгу поставок – кейс SolarWinds
— зломи серверів, через які відкривається доступ до паролів корпоративних е-пошт.

І от, попри кризу, ковід і перемогу Італії, третина юридичних департаментів планують залучати нових юристів у команди.

Більшість компаній дуже виснажені ковідом, але конфіденційність і безпека даних — це більша проблема, ніж обмежений бюджет.

Інхауси повинні добре розумітися на інформаційній безпеці. Зараз вони перебувають під тиском від того, як швидко все змінюється. Їм потрібно, знати що робиться у світі, і не забувати про контроль внутрішніх процесів.

Темпи новин змушують інхаусів чекати на аналітику і допомогу сторонніх компаній/експертів. Щоправда, навряд від юристів-консультантів, бо у юристів не завжди все у самих добре.

Цифри в тексті з цього звіту.
Букви звідси.

@ValentynaHumenna