​​Юристи і помилки

​​Юристи і помилки

​Старший партнер англійського судового бутика під назвою Moss Fallon написав на олстаф жосткого листа про те, що юристи інколи ставлять у процесуальних документах неправильний номер справи і за це він обіцяє людям мапупу (“limited future”).

Років 12 назад я дав клієнту реквізити для оплати держмита за подання апеляції і помилився у одній цифрі рахунку. Платіж не пройшов. Про це я дізнався, коли із свого кабінету вивалився партнер із почервонілими вухами, і сказав, що мені песда. Річ у тім, що я тільки пару місяців як працював. І мені дали справу одного із ключових клієнтів проти одного із ключових інвесторів Києва. Ну і то був останній день подачі апелції. Партнер поїхав десь, потім повернувся і кинув мені на стіл платіжку із правильним рахунком.

Не те, щоб я тоді припинив робити помилки у цифрах, але процесуальні доки перевіряв разів мільйон, перш ніж подати у канцелярію, і потім ще ніч думав, чи підписав я клопотання.

Тому я звичайно розумію партнера, якого, швидше за все, вибісив такий от песдюк, як я.

Тільки тут смішне. Чувак у тому мейлі на олстаф зробив описку: “There have been a number of cars recently of wrong cases references on correspondence and pleadings…”.

Cases, not cars, but you get the picture” — написав він навздогін.

Не знаю, я думаю, що топові бестлойери роблять не набагато менше помилок, ніж як ноунейми. Тобто, навіть якщо у тебе погодинка 2к доларів за годину, все одно на тебе діє другий закон термодинаміки (якщо дуууже спростити, і перекласти з фізичної мови на правову, то: “чим складніший механізм, тим вища вірогідність помилки”). Тобто, якщо ноунейм адвокати працюють у прівняно простих справах і роблять помилки, то питома вага помилок буде такою самою, як і у набагато більш уважного бестлойера, але який працює у ппц якій складній справі.

Питання лише у тому, як на мене, як юрист вміє виправити помилку, визнати її.

пс. Простіть мене, фізики-ядерщики, якщо я спиздів у цьому порівнянні. А RollOnFriday дякую за підгін.

@gadiuk

Так а ви що думаєте, має топовий бестлойер право на помилку?