​​ЯК В АЗІЇ ПЛОДЯТЬСЯ ПОСТПАНДЕМІЧНІ ЮРФІРМИ

​​ЯК В АЗІЇ ПЛОДЯТЬСЯ ПОСТПАНДЕМІЧНІ ЮРФІРМИ

​​Минулого року ми писали, що глобальний карантин – пречудовий час для старту юридичного бізнесу. І продувжуємо про це писати, бо немає унилішого часу на галері, ніж перші післякризові роки (рахуймо, що криза позаду). Постійні читачі вирішили, що зараз не час для мерехлюндій та скористалися нашими порадами.

Нам у редакцію подзвонив Кевін Бауерс, засновник  Bowers.law з Гонконгу  фірми, що спеціалізується на врегулюванні спорів. І розказав, що у плавання він вирушив першого травня 2020 року на невеликій галерці.

Люди, що його проводжали, лише показали характерний жест пальцем біля скроні. Але Кевін позитивно оцінює теперішній час для початку власної справи. Як приклад  розмір плати за найм офісу знизився на 40 % у порівнянні з докарантинним періодом. А ще нинішній час сприяє перезавантаженню методів роботи. Bowers.lawактивно використовує нові способи залучення клієнтів. Наприклад, вони відмовилися від погодинки (знов на погодинку наїзд).

А от Саравана Кумар, партнер Rosli Dahlan Saravana Partnership з Малайзії, розповідає і давиться від сміху: каже, одразу після заснування фірми 15 чоловік захворіли на COVID-19 і вона чуть не померла від хвилювання. З початку березня по травень всі перебували на карантині. Не дивлячись на це, майстри мистецтва справедливості опанували навички академічної греблі і показують середнього пальця невдахам, які залишилися позаду. Протягом карантину фірма не тільки не скоротила штат, а навіть не різала кости.

Коли Лоу Лінґ Лінґ (Luo Ling Ling) з Сінгапуру в квітні озвучила бажання покинути велику галеру і почати власний бізнес, її вважали самогубицею. Раніше її робота повторювалася з року в рік в очікуванні бонусів чи ще якихось подразників для вивільнення ендорфінів. Як круговерть сансари при не досить вдалій кармі. І тут вона вирішила, що досить — якщо не зараз то коли? Тепер її фірма не орендує офіс та за потреби використовує конференц-зали. Софт допомагає скоротити витрати на персонал. Як пишуть на сайті фірми, клієнти платять не орендодавцеві, а юристам за їх вміння.

З одного боку, це цікавезна пора року, коли плодяться нові фірми. З іншого боку, немає нічого складного у тому, щоб створити юридичну галеру і спустити її на воду. Складно зробити так, щоб вона йшла по вітру і не пішла на дно у перші три роки. Плюс ми ж знаємо про дилему того, хто вижив: ми бачимо у новинах тільки історії успіхів, і не бачимо жостких фейлів, яких більшість.

Ну і от що. Якщо раптом ви запиляли бізнес і про нього є що розказати — хорошого або поганого — кидайте свої історії і ми про вас напишемо.

@Vitalii_Chemerys