​​Верховний суд запустив базу правових позицій

Верховний суд база правових позицій
Верховний суд база правових позицій

​​Процесуальне законодавство фактично створило ілюзію абсолютного знання практики Верховного Суду“, каже, точніше пише, Расім Бабанли. Расім керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду, і він попросив, аби ми тут на Мертвих зробили для їхнього нового сервісу —

краш тест бази правових позицій Верховного Суду

Крім Расіма, за роботу сервісу хвилюються також Олег Смотров (Jusnote) і Максим Селіванов (Дом юриста). От що вони кажуть у прес релізі про сервіс.

Метою розробки Бази було забезпечення повнотекстового добору релевантної практики. Тобто щоб будь-який її користувач міг завантажити для цілей пошуку повнотекстовий документ (проєкт судового рішення, проєкт позовної заяви, апеляційної чи касаційної скарги), і База б автоматично підібрала під цей текст релевантну практику Верховного Суду.

База правових позицій Верховного Суду не дорівнює Базі судових рішень Верховного Суду.

Наприклад, Верховний Суд розглянув тисячі спадкових або сімейних справ, однак якщо систематизувати відповідні справи чи правові позиції в них, то виявиться, що в цих справах було сформульовано не тисячі, а десятки «унікальних» правових позицій, які просто дублюються в десятках або сотнях рішень. Метою контентного наповнення Бази було вносити в неї лише ці «унікальні» позиції та не допустити їх дублювання.

Поклацати можна ось тут – https://lpd.court.gov.ua

А давайте навалимося рясним фідбеком у коментарях / у чятіку?

ПС. Людям зі слабкими нервами і нестабільною правосвідомістю клацати не раджу, бо там немає штучного інтелекту і блокчейну.