​​Процесуальна диверсія Росії у ЄСПЛ?

ЄСПЛ Україна росія
ЄСПЛ Україна росія

​​15 листопада ЄСПЛ переніс розгляд справи України та Нідерландів проти Росії на 26 січня 2022 року. 

Яка поважна причина може бути, щоб відкласти засідання у справі, де сторони — Уряди трьох держав, адвокати — найкращі англійські юристи, а судді — 47 гуру права? Зараз розкажу. 

Але спершу бекграунд. В рамках цієї справи розглядаються три заяви: заяви України щодо конфлікту на сході України та щодо незаконного вивезення дітей з державних закладів до Росії в 2014 році, та заява Нідерландів проти Росії щодо збиття Малайзійського боїнгу МН 17.

10 червня 2021 року Суд повідомив сторони про дату першого судового засідання – 24 листопада 2021 року. На цьому засіданні Суд мав розглянути питання прийнятності скарги.

8 листопада 2021 року, тобто за два тижні до засідання ad hoc суддя від Росії подав заяву про самовідвід. Ось так через майже 6 місяців після того, як йому стало відомо про дату слухань, до судді спустилося внутрішнє переконання. В Суді в терміновому порядку розпочались пошуки іншого тимчасового судді, який міг би його замінити.

12 листопада 2021 року стало зрозуміло, що такого суддю знайти неможливо і Президент Великої Палати вирішує перенести розгляд справи на 26 січня 2022 року.

@KornieievaS