​​Олег Киричук очолив ПР Arzinger

Олег Киричук
Олег Киричук

​У кінці вересня Віка Єсауленко звалила із Астерс. Вона рулила там маркетингом і піаром скільки себе пам’ятаю, тобто років двісті. Одночасно із Вікою із Астерс також пішов маркетологопіарник Олег Киричук. Вчора Олег повідомив фейсбуку, що тепер рулитиме піаром і маркетингом у Арцінгері. Зробили із Олегом бліц.

За чим будеш найбільше сумувати у Астерс?
В Астерс чудова команда, про роботу з якою у мене залишаються тільки теплі спогади. На щастя, юридична тусовка тісна, і, сподіваюся, будемо часто перетинатися.

Чим принципово відрізняється Астерс від Арцінгер?
Обидві фірми є лідерами ринку, з топовими клієнтами і, що для мене важливо як комунікативника – з крутими проектами у сфері соціальної відповідальності.

З принципових відмінностей: в Астерс у внутрішній переписці імена партнерів – це ініціали з 3 букв (наприклад, ОВД – Олексій Володимирович Дідковський), в Арцінгер – з 2 (ТБ – Тімур Борисович Бондарєв).

Чому ви з Вікою звалили?
Я пішов на підвищення по позиції – з посади PR-координатора на керівника PR-відділу з командою у підпорядкуванні. За Віку коментувати я не в праві.

Як воно, коли Коломойський проти твоєї фірми починає піар атаку?
Поки, здається, у мене нема сивого волосся. Загалом намагався сприймати таке як мегакрутий професійний досвід антикризових комунікацій. Плюс такі атаки дуже гарно показували, які медіа в Україні легко продаються і з ними ніколи не варто мати справу.

Банер на конференції чи Facebook ad?
Контекст в Baidu.

Facebook чи Linkedin?
Тут я маю почати довгу тираду про те, що комунікації топової юрфірми спрямовані на різних стейкхолдерів і для кожного з них будуть ефективнішими різні канали. Але у нас бліц, тому не буду втомлювати читачів телеграм-каналу мертвих. Давай краще прикрутимо голосувалку в чат і запитаємо думку лоєрів.

Яке значення має пяр в юридичному бізнесі, крім міряння піськами з конкурентами? Сорян, що привношу метафізику у наше інтерв‘ю.

Мірялки – це, як на мене, більше про рейтинги, ніж чисто про PR.

Якщо ж зайти в розділ колонок репутабельних українських медіа, на кшталт УП чи НВ, то значна частина авторів буде якраз з топових юрфірм. І вони здебільшого пишуть про правильні речі, які рухають Україну в напрямку цивілізованого світу. Тому мені подобалося працювати в Астерс, і зараз подобається в Арцінгер. Фірми такого рівня об’єднують дуже розумних людей з західною освітою і прогресивними цінностями. «Піарити» таких профі я вважаю цікавою роботою.

Так а цей, яким рейтингам довіряти?
Відповім у форматі бліцу: довіряти варто рейтингам, які не продаються.

Яка роль пяр директора у юридичній фірмі і як поміряти, чи він цю роль добре виконує?
Мірилом успішності PR-директора/ки юрфірми, як на мене, є здатність згуртувати навколо себе, розвивати і мотивувати ефективну команду комунікативників. До речі, у мене у PR-команді Арцінгер якраз є вакансія.

З якими юридичними виданнями ти будеш співпрацювати, а з якими точно ні?
Точно не буду розміщувати PR-матеріали у «Правовій еліті України». Також нагадаю, що в лютому 2021 р. Арцінгер оприлюднила відкритий лист щодо рейтингів ЮП.

Мені подобаються плани розвитку мертвих, підтримаю вас донатом на Патреоні з першої директорської зарплати.

Назви найцікавіший комунікаційний кейс на юридичному ринку цього року
Без зайвої скромності – DobroRun 2021 з трьома тисячами учасників і понад 2 млн грн внесків на допомогу “Таблеточкам”. Такого масштабного благодійного заходу не влаштовувала жодна юридична фірма в історії України.

Що ти зміниш у піарі Арцінгерів до кінця цього року?
В Арцінгер багато приводів обґрунтовано пишатися своїми досягненнями та ініціативами. Наприклад, практично гендерна рівність у партнерському складі. Або співпраця з “Повернись живим” та Leopolis Jazz Fest. Чи впроваджена одна з перших на ринку КСВ-політик юрфірми. Планую більше «підсвічувати» такі сильні сторони мого нового роботодавця.