​​Майкрософт знову зробили якусь їбануту хрінь

майкрософт чатбот
майкрософт чатбот

​​Майкрософт знову зробили якусь їбануту хрінь.

Тепер треба думати, як натягнути на неї законодавство. Добре, що не нам.

Недавно стало відомо про патент Майкрософта на чатбот, який імітує особистість конкретної людини, живої чи мертвої. З акцентом на “мертвої”, звісно. В патенті пише, що відтворити можна “стиль, тон, тривалість та складність речень й тем” в діалозі з копією близької людини. А ще можна зімітувати її голос, і, якщо пощастить, зображення. Оскільки це дуже етично сумнівна історія, у виробництво чатбот не пішов.
Крім того, що це повний стрьом, ця новина — привід згадати про дві проблеми:

в технологічних гігантів про нас уже досить інфи, щоб відтворити нашу особистість у переписці, войсчаті й навіть для візуальної модельки, та
постмортем прайвасі законодавства — як кіт наплакав.

Що робити з персональними даними людини після смерті вигадали, наприклад, у Франції. Їхній закон про персональні дані передбачає, що майбутній мрець має визначити відповідального за персональні дані й дати тому конкретні вказівки, що з тими даними робити.

Щось подібне сказав і Федеральний суд Німеччини, вирішивши, що сторінка в фейсбучику може передаватися у спадок. А ось в Британії нічого нема. В США — регулювання лише на рівні штатів.

Про Україну я мовчу. Залишається лише почекати, поки Майкрософт (або хтось інший, Eternime, наприклад) вирішать свою внутрішню моральну дилему, і ми насолоджуватимемось відбірною драмою численних судових позовів.

Тож маємо вирішити, куди подіти інформаційне сміття після нас: стерти все дочиста, скинути рідним на флешку, відвезти на кіберсмытник у Львів, чи продати Майкрософту, щоб ті запиляли з тебе чатбот.

Хто скаже щось про чорне дзеркало, тому бан.

@fabulous_lera