​​Китайським юристам заборонили чванитися

Китай юристи
Китай юристи

​​Всекитайська асоціація юристів (китайське НААУ) розробила нові рекомендації, що забороняють юристам “хайпувати” на справах в медіа.

З офіційного повідомлення асоціації:

“Some publicise their cases on the internet to enable ‘trial by public opinion’ while some breach clients’ privacy, insult and defame case handlers, vilify their opponents and mislead public opinion in an attempt to influence the case proceedings. The Lawyers’ Association will appropriately strengthen lawyers’ ethical training and professional disciplines to clarify their professional boundaries and red lines”.

Юристам заборонено організовувати петиції та прес-конференції, публікувати відкриті листи чи брати участь у адвокаційній роботі з метою привернення громадської думки для впливу на судові рішення.

Вони не можуть оприлюднювати документи, відео чи фотографії без дозволу суду. Якщо ж коментуєте щось – любі юристи, будь ласка, в межах офіційної партійної доктрини.

Самі правила – тут (китайською мовою). І, так, знайти які небудь рефлексії по сабжу в китайських медіа було дуже не просто – чи то місцеві лоєри почали слідувати новій політиці, чи то їм відверто байдуже.

Нові правила є продовженням державної політики, спрямованої проти юристів з прав людини, яка триває з 2015 року і отримала назву ”709 репресій” (709 crackdown).

Історія, яка згодом отримала назву “709 репресій” сталася 9 липня 2015 року: співробітники китайських спецслужб розпочали облаву на адвокатів і активістів з прав людини, що закінчилася викраденнями та таємними ув’язненнями.

За рік по тому, близько 20 ув’язненим висунуті звинувачення в політичній підривній діяльності та підготовці «мирної революції», спрямованої на повалення комуністичної партії. Історія кожного з них – достойна сценарія не менш драматичного, ніж у фільмі “Мавританець” – наприклад Xiang Li, яка втекла до США через Таїланд.

🖋@Vitalii_Chemerys