​​ДЖЕЙМС ГУДНОВ ПРО ТЕНДЕНЦІЇ ЮРИДИЧНИХ КОНТОР

​​ДЖЕЙМС ГУДНОВ ПРО ТЕНДЕНЦІЇ ЮРИДИЧНИХ КОНТОР

​​З настанням пандемії ми всі вже звикли вирішувати свої робочі справи вдома у піжамі та в домашніх капцях. Те, що ковід вніс свої корективи, а тобто знищив взагалі, офісну роботу з 50 годинами на тиждень зрозуміло. Але які тенденції ми спостерігаємо в юридичній сфері зараз?

Джеймс Гуднов — то наймолодший гендиректор і партнер фірми Fennemore Craig (60+ гребців, 5М річний оборот, заснована у 1885 році). Також автор книги Motivating Millinials.

Не те, щоб він сказав щось геніальне, але почитайте щоб синхронізуватися із людиною, яка претендує на не, щоб про неї думали, що вона шарить в управлінні юридичним бізнесом (тіпуган може і добре шарить, ну але як я перевірю?).

То що він говорить про майбутнє звичних для нас офісів?
Тенденція плавного переходу до дистанційної роботи та відмови від оренди офісів спостерігалась ще до пандемії. Великі міжнародні компанії експериментували з форматами роботи в готелях, щоб зменшити витрати на нерухомість. Але ковід класно підштовхнув цей розвиток, і в один момент усі юристи (і ми з вами теж) опинились вдома. До речі, Facebook, Google та Intel зацінили економію рімоута, тож сказали всім своїм працівникам сидіти вдома до літа 2021 року.

Але не всім так подобаєтсься дистанційний формат роботи. Джеймс Гуднов пише, що є керівники, які вже чекають закінчення пандемії, бо хочуть вертати назад офісний тип роботи. Вони такі дурні чи просто знають більше?
І те, і інше.

Смак змін
Не всім зручно витрачати свій час на вдягання, добирання на роботу та з роботи. Це великі проміжки часу, які працівникам сподобалось заощаджувати та витрачати на себе та сім’ю. Ті компанії, які хочуть загнати юристів до офісів, можуть зіштовхнутись із спротивом працівників. Або роботодавці знайдуть оптимальний для усіх варіант, або юристи знайдуть іншого роботодавця.

Ще одним доволі вагомим аргументом у роботі з дому є економія. Компанії заощаджують великі гроші на оренді приміщень. Кошти згодом можуть піти на премії працівникам, розвиток самої компанії або в кишені директорів.

Але офіс має бути
За рік чи два офісні структури не зникнуть. Зрештою, для юридичних компаній треба мати хоча б приміщення на “чорний день”. Що таке “чорний день”? Важливі наради, зустрічі, конференції з партнерами, які не круто проводити в зумі. Також багато клієнтів досі оцінюють юридичну фірму за інтер’єром приміщення. Ну, там шкіряні крісла та грамоти на стінах. Так-так, на певних клієнтів то досі впливає.

Тенденції розвитку ставлення юридичних компаній до приміщень все ж наголошують на дистанційній роботі з дому, яка частково поєднана з офісом. Це як поєднання офіційного костюму та домашніх капців.

Що ми знаємо точно?
Пандемія змінила підхід людей до організації роботи в юридичних фірмах та компаніях. Людською мовою: так, як було раніше вже не буде. То ви теж там змінюйтесь відповідно до вимог часу та тенденцій.

(Мда, тіп канєшно максимально капітаночевидний. Але якщо ви шкодуєте, що це прочитали, подумайте от про що: тепер ми знаємо, що у Лондонах і Нью Йорках нічого особливо геніального щодо рімоуту не придумали).

@anastasiarudyukk