​​А ЗА ЩО НАС БЛЯТЬ ЛЮБИТИ?

​​А ЗА ЩО НАС БЛЯТЬ ЛЮБИТИ?

​​Раз на рік хтось видатний пише про юриста якусь високопарну образливу річ, і вся наша галузь на кілька місяців входить у кризу самопізнання.

Два тижні тому таким була поважна людина Фейсбуку, друг усього, що біткоїн, і біологічний батько Монобанку пан Олег Гороховський. Він написав пост про те, за що він не любить юристів. А подруга мертвих юристів, ім’я якої ви дізнаєтеся у кінці тексту, відрефлексувала на допис великої людини цим стриманим слогом —

А ЗА ЩО НАС БЛЯТЬ ЛЮБИТИ?

А чо нас не люблять? Українське менталіті ходить до юриста як до бабки-ворожки: коли вже піздєц і допоможе тіки чудо.

Юрист не може чесно поставити клієнта перед вибором: чи рибку з’їсти чи кісткою не поперхнутися, того шо клієнт упіздує туди, де йому навішають шо всьо рєшаємо.

Тому юрист, який каже правду, клієнту нахуй нє всрався. А піздюків за шо любіть? –  логічно.

Клієнт не може зрозуміть якого хєра один і той же кейс кілька юристів тлумачать несиметрично.

(Для довідки: гідно пошуку в ІПС Ліга:Закон, на даний час залишаються чинними трохи більше 6 тисяч нормативних актів, виданих українськими органами за часів радянської соціалістичної республіки.)

А тепер питання: чи можуть три фахові особи (суддя/адвокат/прокурор) однаково тлумачить, як натягнути совкові норми на буття сьогодення? – Ой ли.

А клієнт шо подумає? Ну правильно, що юристи дебіли.

Юрист пише довгезні бісячі дисклеймери для чого? Для себе рідненького, аби не набратися собі зайвої роботи в майбутньому.

І поки українські бізнесмени мріють тут все собі вкоротити, американські виробники наразі точать дискусії як, навпаки, подопилювати собі ще чогось абсурдного в дисклеймери.

Це я про шо? Якшо ви залипаєте у тік-ток, то вже мабуть чули про мадам Тессіку Браун, яка замість лаку для волос заспреїла собі голову перманентним супер-клеєм, випадково сплутав назву цих двох товарів. Ходять чутки, шо вона має намір судитися з виробником клею, бо той не вказав що поліуретановий клей не підходить до використання на волоссі, чим ввів її в оману. Такшо, Ростік, вже середа, а ісків нема (с)

Спитайте тепер у клієнта – чи досі він вважає юриста тупіше за пересічного споживача?

Окай, юристи, от ви кажете, приймати на себе ризики – задача бізнесу. В мене до вас петоння: ви шо не бачили власників українського бізнесу які усвідомивши, шо це насамперед їхня особиста відповідальність, почали відхиляти пропозиції юриста приблизно в ста відсотках випадків? – бо «ми так 27 років вже працюємо, в нас з партнерами довірчі відносини, наші споживачі в окупованих територіяхї ніколи не скаржились, тощо»?

То ж якщо мета – повернути український бізнес до звичаєвого права, u are on the right way.

А по-друге, от скажіть чесно, вам воно треба шоб вас любили?

Слог – @stella_furmanovich
Кікер, графіка і шутка про Ростіка – @gadiuk