​​Євгеній Солодко (не) розлучається із Саєнко Харенко​​

Євгеній Солодко (не) розлучається із Саєнко Харенко​​

Сильну транзакційну практику дуже складно подружити із сильною практикою криміналу в одній фірмі. В Україні таких випадків, здається, немає. Можливо, міг би бути, але Євгеній Солодко йде із Саєнко Харенко.​​

Євгеній Солодко (не) розлучається із Саєнко Харенко​​

Євгеній Солодко виходить зі складу партнерів Sayenko Kharenko і продовжить роботу під самостійним брендом — про це СХ написали на сайті два дні тому.

Женя влився у СХ зі своєю командою у 2019 році. Тепер він і ще одна людина пішли. Злата Симоненко лишається в СХ. Я поговорив із Назаром Чернявським і Женею Солодко про це.

Женя Солодко

Перше, що ти написав мені, коли я запитав про комент, що це не розлучення, а новий етап співпобітництва. То що саме зміниться? З’явиться більше гнучкості, мої клієнти не будуть перетинатись з клієнтами СХ, а отже менше випадків, коли доводиться відмовляти через конфлікт інтересів. При цьому, СХ зможе направляти клієнтів, які не підпадають під їх профіль, до мене.

У прес релізі СХ написали, що ви не зійшлися у гнучкості до ціноутворення. Для мене це звучить як: Женя недозаробляв, але не через те, що не міг, а через те, що СХ негнучкі у ціноутворенні. Я правильно читаю? Витрати моє практики надзвичайно маленькі – тому я можу дозволити собі братись за цікаві справи за менший бюджет. Велика фірма ж завжди повинна закладати в ціну свої оверхеди. Тому, ми зараз повинні стати більш прибутковими, бо зможемо уникнути зайвих витрат, які виникають у великій фірмі

Питання було лише у ціноутворенні, тобто ви не стикалися з іншими наслідками суміщення в одній фірмі потужної транзакційної практики із потужною кримінальною практикою, як різні портрети клієнта, різхні підходи до якості та результату? Більшості моїх клієнтів потрібний конкретний результат, а не якісь довгі консультації. Я не боюся братись за гучні справи, які часто викликали занепокоєність в СХ. Там основні практики транзакційні, тому завжди при прийнятті рішення перевага віддавалсь тому, щоб не нашкодити роботі інших практик. А я готовий відкрито виступати в суді і прямо говорити, що я думаю про роботу деяких наших органів.

Назар Чернявський

Ви розійшлися тільки через ціноутворення, бо у прес релізі йдеться лише про це? Основне питання було не в ціні, а в стандартах і клієнтській аудиторії. Бо юристи часто починають демпінгувати, коли до них не йдуть клієнти – а причина може бути зовсім не в ціні.

В процесі роботи зіштовхнулись з тим, що звична клієнтська аудиторія фірми і аудиторія Жені дуже сильно відрізняються, і у нас не вийшло їх поєднати. Жені було важко працювати з клієнтами фірми, бо іноземці чи великі компанії часто люблять все красиво розписати, а Женя людина справи – він може піти і виграти суд, але при цьому не напише про це 5 емейлів.

В той самий час, клієнти, які не паряться про формальні комунікації, іноді не могли пройти наш комплаєнс.
Більше того, наші традиційні клієнти всіма способами намагаються уникнути доведення справи до суду, а Солодко якраз славився своїми гучними судовими справами.

Тупо про це питати, тому просто виправ мене, якщо я неправий: у мирний час Женя б не виходив, його вихід зумовлений війною, правильно? У нас це намітилось ще до війни, і якраз не хотілось розходитись зараз, бо в такий час непогано мати когось такого в команді.

У звʼязку із останнім питанням мене турбує зараз, чи ми вже намацали дно в Україні, чи світова рецесія ще сильніше вплине на нас? Жопа буде набагато глибша.