Site logo
ЄСПЛ vs. "верховний суду ДНР"

​​ЄСПЛ vs. “верховний суду ДНР”

2022-06-17
​​ЄСПЛ vs. "верховний суду ДНР"
Edited in Prisma app with Oil

Тиждень тому “верховний суд” *прости, господі* “ДНР” виніс смертні “вироки” трьом іноземцям, що служили в ЗСУ і обороняли Маріуполь. Один з них, мароканець Брагім Саадун, згодом звернувся до Страсбурзького суду з заявою про застосування тимчасових заходів.

Вчора ЄСПЛ схвалив його запит і зобов’язав росію: (а) забезпечити, щоб “смертний вирок” не було виконано; (б) слідкувати за тим, щоб заявника не піддавали тортурам, та надавати йому всю необхідну медичну допомогу.

Україну ж Суд запросив надати свої коментарі щодо справи, а також сприяти дотриманню прав заявника настільки, наскільки це є можливим для України в його ситуації.

ЄСПЛ також нагадав, що питання юрисдикції росії над окупованими територіями Донбасу вирішується ним у справі “Україна та Нідерланди проти росії”, слухання по якій проходили в січні. Тим не менш, це не завадило застосувати тимчасові заходи саме проти росії вже зараз, оскільки її контроль над донецькими маріонетками на сьогодні не піддається сумніву. Дикуни з рф мають протягом двох тижнів повідомити, які заходи вони вжили на виконання припису Суду.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password